اخبار
کد مطلب:  1896تاریخ انتشار:  21 بهمن 1396 - 14:17تعداد بازدید:  861
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد
  بهره‌برداری به عنوان پیشانی شرکت‌های توزیع
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق همدان با اشاره به اهیت بهره‌برداری گفت: بهره‌برداری به عنوان پیشانی شرکت‌های توزیع است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی در جلسه بهره‌برداران استان‌های قم، مرکزی، زنجان و قزوین ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: استان همدان دارای 704 هزار مشترک است.

وی با بیان اینکه انرژی تحویلی استان 3 میلیارد و 940 میلیون کیلووات ساعت در سال گذشته بوده است، گفت: مصرف انرژی نیز 3 میلیارد و 360 کیلووات ساعت بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: تلفات شرکت در پایان سال گذشته بر اساس برنامه‌های طرح جهادی کاهش تلفات به 10.76 در استان رسید که ما به میزان تعیین شده توانیر رسیدیم.

وی ادامه داد: طول شبکه توزیع برق استان حدود 18 هزار کیلومتر شامل شبکه 20 کیلوولت و فشار ضعیف و تعداد ترانسفورماتورها 15 هزار و 700 دستگاه است.

شهیدی با اشاره به وجود 275 فیدر 20 کیلوولت یادآور شد: پیک بار استان در پایان سال گذشته 651 مگاوات بود و امسال نیز به 663 مگاوات رسیدیم که امید است با تدابیری که در بخش مدیریت مصرف وجود دارد سال آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فوق توزیع و توزیع استان ادامه داد: در توزیع 2 هزار و 200  MVAظرفیت منصوبه داریم که با توجه به پیک، نسبت یک به سه است که پتانسیل موجود برای افزایش ظرفیت وجود دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: در بخش فوق توزیع نیز معادل یک هزار و 500MVA است که این امر به سرمایه‌گذاری برق منطقه‌ای برمی‌گردد که از سال 70 به صورت جدی وارد شد.

وی عنوان کرد: بهره‌برداری به عنوان پیشانی شرکت‌های توزیع است و با توجه به سایر خدمات و مأموریت‌هایی که برای شرکت توزیع ترسیم شده بهره‌برداری از اولویت اول برخوردار است.

شهیدی با بیان اینکه بهره‌برداری به عنوان ویترین شرکت‌های توزیع است، گفت: اگر ما در بحث طراحی، نظارت، اجرا و نظارت بر تجهیزات ورود به شبکه از پیش برنامه‌ریزی کرده باشیم، بهره‌بردار ما باید به راحتی برنامه خود را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه مشکلاتی که ما در بخش‌های مختلف داریم، جمع شده و در بهره‌برداری ظهور پیدا می‌کند، ابراز داشت: این امر منجر به یک سری عوامل ناخواسته می‌شود که در ناپایداری شبکه‌های توزیع تأثیر بسزایی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: با وجود سرمایه‌گذاری در فوق توزیع، یکی از مشکلات ما در این بخش فیدرها است که با محدودیت‌هایی در پست‌های 63 به 20 روبرو هستیم و تعداد فیدرهایی که برق منطقه ای در اختیار شرکت‌های می‌گذارد محدود است.

وی اظهار داشت: این محدودیت باعث می‌شود تا بار فیدرها به صورت شعاعی افزایش یابد و این امر امکان مانور را برای خطوط به شدت کاهش می دهد.

شهیدی تأکید کرد: از جمله اقداماتی که از سنوات گذشته در همدان انجام شده بحث تعدیل بار خطوط بوده که این کار به شدت پیگیری شده و ما طی سال گذشته عمدتاً خطوط بالای 200 آمپر نداشتیم.

وی با بیان اینکه میانگین خطوط ما حدود 150 آمپر در پیک بار است، گفت: این امر علاوه بر کمک به افزایش قدرت مانور، شرایط برقراری PM را برای شرکت مهیا می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: در سال گذشته معادل 700 میلیون تومان تجهیزات شبکه خریداری کردیم که به بهره‌بردار در روند کاهش خاموشی‌ها کمک می‌کند و امسال نیز همین برنامه را داریم و تجهیزات مانوری نیز در دستورکار است.

وی با اشاره به استفاده از پیمانکاران خط گرم ادامه داد: ایجاد و تجهیز یک اکیپ عملیاتی خط گرم توسط شرکت نیز از دیگر برنامه‌ها است.

شهیدی یادآور شد: استفاده از کابل خودنگهدار و شبکه زیرزمینی نیز از مواردی است که در بحث پایداری شبکه کمک می‌کند که سال گذشته نیز در برنامه بود و این امر در روند کاهش قطعی‌ها تأثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به احداث پست 63 به 20 گفت: این امر از طریق برق منطقه‌ای پیگیری شده و پست همدان 6 که از قبل طراحی شده بود در حال اجرا است که امید است به ثمر برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: توزیع اعتبارات توسط برق منطقه‌ای بر اساس شاخص‌های تعریف شده از قبیل طول شبکه، تعداد مشترک و ... بین سه استان صورت می‌گرفت که از سال 65 که برق منطقه‌ای تشکیل شد بر این اساس بود.

وی با تأکید بر بحث انرژی توزیع نشده به عنوان یک شاخص عنوان کرد: در کشور به ازای هر مشترک 3 دقیقه در روز خاموشی است که در استان همدان این شاخص از میانگین کشوری کمتر بوده و 2 دقیقه است که ما باید تلاش کنیم این رقم را کاهش دهیم.

شهیدی ابراز داشت: بر اساس دستورالعملی که برای حوزه بهره‌برداری مشخص شده ما موظف هستیم که سالیانه 15 درصد انرژی توزیع نشده را کاهش دهیم که این امر می‌طلبد ما بودجه جاری، بخش تعیرات و PM را به صورت منطقی ببینیم که در کاهش خاموشی‌ها تأثیرگذار باشد.

وی بیان کرد: در تعیین شاخص‌ها باید دقت عمل به خرج دهیم و به نقطه‌ای برسیم که در ثبات و برق مستمر که از اهداف شرکت‌ها است دست یابیم.

انتهای پیام/

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*