شماره های پیشین   صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو | بایگانی ویژه‌
 مهمترین عناوین این شماره:   
آثار تربيتي نماز
برگزاری جشن بزرگ انتظار در کبودراهنگ
دیدار نوروزی فرمانده بسیج کارمندان با مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان
آمادگی شرکت برق همدان برای تأمین برق پایدار در انتخابات
صعود گروه کوهنوردی شرکت برق همدان به ارتفاعات الوند
طرح جهانی «ساعت زمین» در استان همدان برگزار شد
دیدار نوروزی مدیریت توزیع برق رزن با امام جمعه و فرماندار شهرستان
آماده‌باش 227 اکیپ عملیاتی برای تأمین برق انتخابات در استان همدان
دیدار مدیریت و کارکنان امور برق همدان یک با خانوده شهید «بیات»
سرکشی کارکنان برق اسدآباد از خانواده‌های شهیدان «امینی» و «تکلو»
خدمات‌‌رسانی 17 اکیپ عملیاتی برق نهاوند در انتخابات
تقدیر مدیریت توزیع برق کبودراهنگ از دادستان شهرستان
دیدار مدیران و معاونین صنعت برق استان با امام جمعه همدان
احداث 100 مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان همدان
بازرسی مدیر برق نهاوند از اکیپ‌های عملیاتی
پیام تبریک نوروزی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
توزیع بروشور مدیریت مصرف در مساجد شهرستان رزن
آغاز اجرای طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف برق در همدان
تقدیر مدیریت توزیع برق رزن از نیروی انتظامی شهرستان
اعزام 100 نفر از کارکنان بسیجی شرکت توزیع برق همدان به راهیان نور
صفحه اول    
 
 
 
 
 
 
 
 
 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  351تاریخ انتشار:  17 تیر 1396 - 8:41
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
  احداث 100 مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از صدور مجوز برای احداث 10 نیروگاه خورشیدی به قدرت حدود 100 مگاوات در استان همدان خبر داد که در سال جاری و سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی‌رضا تیموری در مراسم جشن روز کار و کارگر و روز صنعت برق که در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان و میلاد فرخنده و مسعود سه اختر آسمانی امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و سید الساجدین امام زین العابدین(ع)؛ روز معلم را به فرهنگیان تبریک گفت.

وی در ادامه با اشاره به روز جهانی کار و کارگر و تبریک این روز به همه کارگران سخت‌کوش به ویژه کارگران و تلاشگران صنعت برق تصریح کرد: کارگر در دیدگاه اسلام بسیار محترم و ارزشمند است، به طوری که رسول گرامی اسلام (ص) و امیرالمومنین (ع) و سایر امامان معصوم (ع) از کار و کارگر تجلیل کرده و خود نیز کار می کردند و خود را کارگر می‌دانستند.

تیموری با بیان اینکه از كار كردن‌ به عنوان عملي دنيوي و اخروي كه داراي اجر و ثواب بسيار است ياد شده است، ابراز داشت: رمز پیشرفت و توسعه پایدار کشور ما در گرو زحمات و تلاش همه مردم به خصوص کارگران عزیز است.

وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی، سرمایه بزرگ هر شرکت و ارگان و سازمانی به شمار می‌رود که با آن کارهای بزرگ انجام می‌شود، گفت: کارگران چرخه اقتصاد کشور را به حرکت درمی‌آورند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خطاب به کارکنان و کارگران تصریح کرد: صنعت برق زیربنای هر حرکتی است که برای این امر باید نیروهای پرتلاشی همچون شما حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه یک مدیر هم در کار مدیریتی خود کارگر است، بیان داشت: همه ما کارگر و خدمتگزار نظام و مردم هستیم تا همواره نظامی پیروز و مردمی رضایتمند داشته باشیم چراکه رضایتمندی مردم موجب عزت و سرافرازی کشور است.

تیموری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه توجه به مردم و نیروی انسانی در هر نهادی عنوان کرد: حضور مردم در صحنه پایه‌های نظام را قوی و امنیت جامعه را تامین می‌کند.

وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «هرکس که در جامعه به کاری مشغول است، به این معنا کارگر است و کار به این معنا هم برکت دارد و هم ارزش است»، افزود: کار کردن برای مردم شریف ایران اسلامی موجب عزت و تقرب به درگاه خداوند متعال است.

*احداث 10.6 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در همدان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: موفقیت‌های حاصل شده در شرکت برق طی سال‌های گذشته نتیجه کار و تلاش و خدمت صادقانه شما کارگران عزیز است که باید بر دست‌های شما بوسه زد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» توسط مقام معظم رهبری اضافه کرد: نقش مهم این قشر زحمتکش و جهادگر بیش از پیش نمایان می‌شود چراکه کارگران در این زمینه نقش کلیدی دارند.

تیموری با بیان اینکه کارگران نقش اساسی در اقتصاد مقاومتی دارند، گفت: امروز چرخ صنعت برق با همت والای شما بزرگواران به حرکت در می‌آید و زیربنای تمام صنایع می‌شود.

وی یادآور شد: مهمترین بحث‌هایی که در صنعت برق مطرح است شامل افزایش بهره‌وری، مدیریت مصرف، کاهش تلفات انرژی، خودکفایی در ساخت تاسیسات و تجهیزات برقی می‌شود که هر یک بحث اقتصاد مقاومتی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه مقام معظم رهبری اکثرسال‌ها را هوشمندانه با تکیه بر رونق اقتصادی نامگذاری کرده اند، گفت: سال 88 سال اصلاح الگوی مصرف بود و در سال 89 سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف را ابلاغ کردند که یکی از سیاست‌های ابلاغ شده گسترش تولید برق از نیروگاه‌های تولید پراکنده، مقیاس کوچک و پربازده و تولید همزمان برق و حرارت بود.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از سیاست‌های ابلاغی افزایش بازدهی نیروگاه‌ها، متنوع سازی منابع تولید و افزایش سهم انرژی‌های تجدیدپذیر و نوین بود، که سرلوحه کارهای وزارت نیرو قرار گرفت و به تمام واحدهای تابعه و وابسته ابلاغ شد.

تیموری با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است، افزود: در سال 93 در بخش خزل یک نیروگاه مقیاس کوچک در مجموع به قدرت 6.4 مگاوات به بهره‌برداری رسید که از حرارت آن نیز در کارخانه کشت و صنعت خزل استفاده می‌شود.

وی ابراز داشت: در این روزهای بهاری دومین نیروگاه مقیاس کوچک به قدرت 4.2 مگاوات در شهرک صنعتی بهاران آماده بهره‌برداری است که با راه‌اندازی آن در مجموع 10.6 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در استان احداث شده است.

*نصب 4 نیروگاه خورشیدی در حال انجام است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در 4 مکان دیگر به قدرت 17 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک را در حال احداث دارند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای بیانات مقام معظم رهبری و ضرورت توسعه انرژی‌های نو زمانی که مشکل تحریم‌ها رفع شد با حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور این امر رونق گرفت.

تیموری با اشاره به احداث یک مگاوات نیروگاه خورشیدی در اراک توسط دولت عنوان کرد: در این راستا با ورود بخش خصوصی و سرمایه گذار ایرانی به‌نام شرکت «آفتاب ماد راه ابریشم» در دهه فجر سال گذشته 2  نیروگاه 7 مگاواتی در استان راه‌اندازی و همدان پایلوت احداث نیروگاه خورشیدی شد.

وی اضافه کرد: همچنین با همت مسئولین و حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی به ویژه سرمایه گذاران اروپایی با مشارکت سرمایه‌گذاران ایرانی در استان همدان مجوز احداث 10 نیروگاه خورشیدی به قدرت حدود 100 مگاوات صادر شده که در سال جاری و سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان بیان داشت: به ازای هر 7 مگاوات حدود 8 میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است.

وی با اشاره به برخورداری از پتانسیل عظیم منابع تجدیدپذیر در کشور و بهره‌مندی حداکثری در استان همدان، اظهار داشت: کشور ایران سالانه به طور متوسط 2 هزار و 900 ساعت آفتاب دارد که می‌توان از این ظرفیت برای تولید انرژی خورشیدی استفاده کرد.

تیموری با اشاره به مزایای نیروگاه‌های خورشیدی افزود: برای تولید انرژی پاک خورشیدی از سوخت‌های فسیلی استفاده نمی‌شود بنابراین از انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری می‌شود، دوستدار محیط زیست است و محیط زیست را آلوده نمی‌کند و انرژی مداوم و پایداری تولید می‌شود.

وی تأکید کرد: پنل‌های خورشیدی نور خورشید را جذب می‌کنند و بدون نیاز به سوخت و نیاز به آب آن را به برق تبدیل می‌کنند.

*نصب ۳۹۰۰ کنتور هوشمند طرح فهام برای مشترکان دیماندی و چاه‌های کشاورزی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان بیان کرد: سال گذشته سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» بود که خوشبختانه اهداف تعیین شده برای شرکت به جز یک مورد که توسط شرکت سانا انجام می‌شد بالای 100 درصد تحقق یافت.

وی ادامه داد: نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان دیماندی و چاه‌های کشاورزی به صورت متمرکز توسط شرکت سانا انجام شد که متأسفانه پیمانکاران طرف قرارداد سانا به تعهدات خود عمل نکردند و تا پایان سال 95 از تعداد 12 هزار دستگاه کنتور فقط 3 هزار و 900 دستگاه آن را تحویل استان دادند.

تیموری با بیان اینکه از این تعداد یک هزار و 140 دستگاه کنتور هوشمند طرح فهام برای چاه‌های کشاورزی نصب شده است، گفت: با همکاری آب منطقه‌ای نیز 2 هزار و 453 دستگاه کنتور هوشمند دیگر نصب شده که جمعاً با نصب 3 هزار و 593 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی کنترل مناسبی بر مصرف آب و برق چاه‌ها انجام می‌شود.

*کاهش تلفات انرژی برق به 10.7 درصد رسید

وی با اشاره به کاهش تلفات برق عنوان کرد: تلفات انرژی نیز طی 4 سال گذشته از 16.7 درصد به 10.7 درصد تا پایان سال 95 کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خاطرنشان کرد: تعویض 421 کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، نصب 333 دستگاه ترانس کم ظرفیت و کم تلفات و نصب و تعویض 43 هزار کنتور دیجیتال برای مشترکان از دیگر اقدامات بوده است.

وی با اشاره به جمع آوری 6 هزار و 468 انشعاب غیر مجاز و دریافت 32 میلیارد ریال خسارت از استفاده کنندگان غیرمجاز، بیان داشت: از دیگر فعالیت‌ها می‌توان به کاهش زمان نصب کنتور مشترکان جدید، کاهش ضریب تکرار حادثه، احداث و توسعه و اصلاح و بهینه کردن شبکه های روستایی با جذب اعتبارات بند «ﻫ» بودجه سال 95 به میزان 65 میلیارد ریال اشاره کرد.

تیموری با بیان اینکه کسب رتبه دوم در گروه سوم پیک سایی از موفقیت‌های شرکت بود، گفت: مدیریت مصرف و کاهش بار همواره مورد تأکید مسئولین وزارت نیرو و شرکت توانیر است و در این زمینه از همه مشترکان تشکر می کنیم که با همراهی و تشریک مساعی خود و با مصرف بهینه انرژی موجب می شوند تا برق مشترکان با خاموشی مواجه نشود.

وی با تأکید بر اینکه ظرفیت قدرت نیروگاهی کشور محدود است، افزود: بر اساس بیانات معاون محترم وزیر نیرو در برق و انرژی طی سه سال گذشته 7 هزار و 405 مگاوات به ظرفیت نیروگاههای کشور اضافه شده و تا پایان سال این میزان به 12 هزار مگاوات می‌رسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: شدت مصرف انرژی در ایران بسیار بالا است حتی نسبت به دیگر کشورهای خاورمیانه هم بالاتر است.

وی با بیان اینکه در تابستان امسال باید 4 هزار مگاوات مدیریت بار داشته باشیم، اظهار داشت: تأمین برق مورد نیاز مازاد بر مصرف تابستان95  به این میزان ممکن نیست جز با مشارکت و همراهی مردم در بهینه مصرف کردن و انجام اقدامات فنی توسط واحدهای تابعه که انتظار می‌رود مشترکان محترم همچنان بهینه مصرف کنند.

*نصب 20هزار تابلو هشدار ایمنی برق در استان همدان

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به عملکرد دفتر ایمنی اظهار داشت: یکی از اقدامات این دفتر نصب تابلو هشدار بوده که در این زمینه در سال گذشته 20 هزار تابلو بر پایه‌ها نصب شد.

ایرج والیزاده افزود:  در راستای ایجاد امنیت و جلوگیری از حوادث برق‌گرفتگی 9 هزار و 750 تابلو خطر برق‌گرفتگی بر روی پایه‌ها نصب شده است.

وی با اشاره به شمارش تمام پایه‌های روشنایی معابر و شماره‌گذاری آنها جهت اقدام سریع نیروها در مواقع لازم تصریح کرد: رنگ‌آمیزی پایه‌ها و نصب GPS بر روی خودروهای اتفاقات عملیات به تعداد 50 دستگاه از دیگر اقدامات بود که در بحران ملایر بسیار کارآمد بود.

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ادامه داد: در حوزه پیگیری تجاوز به حریم نیز سال گذشته 500 میلیون تومان جذب داشتیم و نقاط در حریمی که دراولویت بود مرتفع شد.

والیزاده با اشاره به آموزش‌های ایمنی عنوان کرد: در این راستا تفاهمنامه‌ای با آموزش و پرورش انعقاد کردیم که بر اساس آن کارشناسان با حضور در مدارس نکات ایمنی در برق را به دانش‌آموزان آموزش دادند که حدود 15 هزار نفر ساعت می‌شود.

وی یادآور شد: برگزاری مسابقات ایمنی، نقاشی، آموزش خطرات برق‌گرفتگی در مهدهای کودک، برگزاری نشست‌ با دهیاران روستاها، ارسال پیامک هشدارهای ایمنی به کارگران، چاپ مقالات و پیام‌های ایمنی، اجرای مسابقات فرهنگی و توزیع بروشور از دیگر فعالیت‌ها است.

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به مکلف نمودن پیمانکاران به اعزام کارگران تحت پوشش به دوره های آموزشی در مراکز فنی و حرفه‌ای گفت: در این راستا شهرستان فامنین با حدود 6 هزار نفر بیشترین آموزش را داشته است.

وی تصریح کرد: شناسایی تمام ساخت و سازهای روستایی در حریم شبکه‌های برق و برنامه‌ریزی برای اصلاح آنها از دیگر اقدامات بوده که برای جذب اعتبار به توانیر ارسال شده است.

والیزاده با اشاره به شناسایی کانون‌های خطر در سطح استان و ایمن‌سازی آنها افزود: شناسایی کلیه نقاط تلاقی شبکه‌های فشار متوسط با خطوط انتقال استان، ساماندهی وضعیت شبکه‌های برق بازارهای سنتی از منظر ایمنی عمومی مردم و ساماندهی وضعیت تابلو، لوازم اندازه گیری و سیستم داخلی برق رسانی پاساژها و مجتمع های پزشکی به منظور افزایش ضریب ایمنی مناطق عمومی نیز انجام شده است.

وی با اشاره به اخذ دستورات قضایی مختلف در راستای ایمن سازی شبکه های برق و افزایش ضریب ایمنی عمومی، بیان کرد: استفاده از صدا و سیمای استان برای پخش  انیمیشن های آموزشی خطرات برق گرفتگی و ضرورت رعایت ایمنی، شناسایی نقاط در حریم شبکه های برق و ثبت در سامانه GIS با ذکر میزان فاصله از شبکه، استفاده از نرم افزار جامع  HSEبر اساس دستور شرکت توانیر، استفاده از رباط پرچم زن برای کلیه خودروهای بالابر نیز به منظور افزایش ضریب ایمنی کارکنان انجام شده است.

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خاطرنشان کرد: دستورالعمل تائید صلایت پیمانکاران و صدور کارت رتبه بندی بر اساس دستورالعمل و همچنین دستورالعمل رسیدگی به تخلفات ایمنی پیمانکاران نیز تهیه و تدوین شده است.

انتهای پیام/

 

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  345تاریخ انتشار:  17 تیر 1396 - 8:33
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
 آماده‌باش 227 اکیپ عملیاتی برای تأمین برق انتخابات در استان همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: 227 اکیپ با 193 دستگاه خودرو سبک و سنگین و همچنین 37 مرکز پاسخگوئی اتفاقات و عملیات در رده‌های مختلف کار تامین برق مطمئن انتخابات در استان همدان را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی‌رضا تیموری  در خصوص آمادگی این شرکت برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اظهار داشت: در این خصوص ستاد اصلی انتخابات با ریاست مدیر عامل شرکت و تعدادی از معاونین و مدیران واحدهای اجرایی تشکیل شده و برنامه ها و اقداماتی که باید مد نظر قرار گیرد به صورت کامل تشریح شد.

وی افزود:  مقرر شد تمام واحدها براساس تصمیمات ستاد اصلی انتخابات در شرکت نسبت به تشکیل ستاد فرعی در شهرستان و آمادگی و ارسال دفترچه انتخابات که وضعیت استقرار اکیپ‌ها و همکاران مرتبط را شامل می شود اقدام کرده و در فرصت باقی مانده اصلاح و سرویس شبکه‌ها و تاسیسات و به خصوص روشنایی معابر صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به شناسایی شعب اخذ رأی درخصوص مهیا بودن وضعیت برق ابراز داشت: تعداد 10 ستاد فرعی با اکیپ های عملیاتی و پیمانکاری و آنکال به تعداد 227 اکیپ و تعداد 193 دستگاه خودرو سبک و سنگین و همچنین 37 مرکز پاسخگوئی اتفاقات و عملیات در رده های مختلف کار تامین برق مطمئن و پایدار انتخابات را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: در راستای فوریت و جلوگیری از خاموشی در شهرهای همدان و ملایر معاونت بهره‌برداری اقدام به راه اندازی خط گرم با عقد قرارداد با پیمانکار کرده که از 23 اردیبهشت ماه گروه‌های خط گرم در شهرستان‌های ذکر شده مشغول به فعالیت شده اند و در روز انتخابات و تا پایان شمارش آرا بصورت آنکال آمادگی دارند تا با فوریت نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام نمایند.

تیموری یادآور شد: این شرکت در نظر دارد به زودی در راستای تسریع در پاسخگوئی و امکان دسترسی بهتر و راحت‌تر مردم و مشترکین استان برای ارتباط با مرکز 121 این شرکت در فاز اول اقدام لازم برای نصب Contac Center را در مرکز شهرستان و بخش های تابعه راه اندازی کند.

وی عنوان کرد: این شرکت با به‌کارگیری تمام امکانات، تلاش می‌کند تا کمترین خاموشی ناخواسته در جریان برگزاری انتخابات را داشته باشد و از ستادهای انتخابات و فرمانداری ها و بخشداری‌ها انتظار دارد با به‌کارگیری مولد برق اضطراری در محل ستادها و استفاده از UPS در محل شعب اخذ رأی پیش بینی لازم را در این خصوص داشته باشند.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  360تاریخ انتشار:  17 تیر 1396 - 9:4
چاپ خبر
  
 دیدار مدیران و معاونین صنعت برق استان با امام جمعه همدان
مدیران عامل، معاونان، مدیران و کارکنان صنعت آب و برق استان همدان به مناسبت سال نو و سالروز میلاد امام علی(ع) با نماینده ولی‌فقیه در استان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، مدیران عامل، معاونان، مدیران و کارکنان صنعت آب و برق استان همدان به مناسبت سال نو و سالروز میلاد امام علی(ع) با نماینده ولی‌فقیه در استان دیدار کردند.

مسئول فرهنگی دینی صنعت آب و برق استان همدان در این دیدار صمیمی ضمن تبریک ماه رجب و میلاد با سعادت دو نور امام جواد(ع) و امیرالمومنین(ع) با اشاره به اهمیت دو نعمت آب و برق اظهار داشت: زندگی بدون برق و آب معنا و مفهومی ندارد.

حجت‌الاسلام ابراهیم بهرامی‌فر با بیان اینکه عدم استفاده درست از نعمت الهی عدم شکرگزاری به درگاره خداوند است، گفت: مجموعه صنعت آب و برق استان با تلاش شبانه‌روزی به دنبال خدمات‌رسانی به مردم و تأمین زیرساخت‌های تولید و توزیع هستند.

وی ادامه داد: این مجموعه در کنار فعالیت اصلی و تخصصی خود و خدمات‌رسانی به مردم و از فعالیت‌های فرهنگی نیز غافل نبوده است.

مسئول فرهنگی دینی صنعت آب و برق استان همدان با بیان اینکه کارکنان، خانواده های کارکنان و فرزندان آنها زیر پوشش فعالیت‌های فرهنگی هستند، افزود: صنعت آب و برق استان همواره در ترویج فرهنگ نماز و امر به معروف و نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی رتبه‌های خوب استانی و کشوری کسب کرده که این حاصل زحمات  و دلسوزی عزیزان و دغدغه آنان در امور فرهنگی است.

وی یادآور شد: یکی از دغدغه‌های این مجموعه دغدغه مسائل فرهنگی و دینی و اعتقادی و اخلاقی کارکنان و خانواده ها است که در این زمینه برنامه‌های خوبی از جمله مسابقات قرآنی برگزار شده است.

مسئول فرهنگی دینی صنعت آب و برق استان همدان با اشاره به شعار سال گذشته مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» ابراز داشت: در این راستا تمام اهداف پیش بینی شده بیش از 100 درصد در مجموعه آب و برق تحقق یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد: شعار امسال نیز با عنوان«اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» در این صنعت به نحو شایسته تحقق یابد.

بهرامی ضمن تقدیر از حمایت‌های امام جمعه استان در راستای ترویج فرهنگ مدیریت مصرف خواستار ورود بیشتر ائمه جمعه با استفاده از تریبون‌های نمازجمعه به این بحث شد و تصریح کرد: ماه رمضان فرصت خوب تبلیغی است و می‌طلبد از این فرصت برای بحث مدیریت مصرف و حفظ و نگهداری از تأسیسات آب و برق استفاده کنیم.

*ضرورت کادرسازی در تمام مدیریت‌ها

نماینده ولی فقیه در استان همدان در این دیدار با تبریک حلول سال نو و اعیاد مبارک ماه رجب اظهار داشت: مسئله آب و برق در زندگی محسوس است و کار مجموعه صنعت آب و برق بسیار حساس است.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی با بیان اینکه روال کار مجموعه خوب و رضایت‌بخش است، افزود: خوشبختانه مردم راضی هستند که این افتخار نظام و انقلاب و ثمره خون شهیدان است.

وی خوب کار کردن و از زیر مجموعه خوب کار کشیدن را جزو وظایف اولیه یک مدیر دانست و گفت: مدیر موفق کسی است که در کنار این امر زیر مجموعه خود را در تمام زمینه‌ها از جمله قرآن، احکام، اعتقادات، اخلاق و... بسازد و تربیت کند.

محمدی افزود: مدیر باید از افراد زیر مجموعه خود را از نظر اخلاق، تعهد، تخصص، کار و... شناسایی و آنها را تقویت کند تا کارها را به خوبی انجام دهند.

وی با تأکید بر کادرسازی در تمام مدیریت‌ها ابراز داشت: اگر زیرمجموعه‌ای از نظر دستورات خدایی ساخته شد کار مدیریت نیز آسان است چرا که کارمند دین‌دار از کمیت و کیفیت کار کم نکرده و بخشنامه‌ای کار نمی‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه تبلیغ دین خدا فقط مختص طلبه‌ها نیست، گفت: در این زمینه همه مسئول هستند و وظیفه دارند.

وی با اشاره به اینکه در فضای مجازی اعتقادات شیعه بمباران می‌شود و به مقدسات ما توهین می‌کنند، افزود: با توجه به این امر اگر مدیران نسبت به حفظ اعتقادات زیر مجموعه خود جدی عمل نکنند لغزشی برای آنها پیش می‌آید بنابراین باید به همه کارمندان و خانواده آنها توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  344تاریخ انتشار:  17 تیر 1396 - 8:22
چاپ خبر
  
همزمان با سراسر جهان و کشور؛
 طرح جهانی «ساعت زمین» در استان همدان برگزار شد
طرح جهانی «ساعت زمین» همزمان با سراسر جهان و کشور در استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، طرح جهانی «ساعت زمین» همزمان با سراسر کشور در همدان و شهرستان‌های استان به‌اجرا درآمد.

این طرح شنبه پنجم فروردین ماه از ساعت 20:30 به مدت یک ساعت در سراسر کشورهای جهان در راستای حفظ محیط زیست و بهینه‌سازی مصرف انرژی برگزار شد و به صورت همزمان لامپ‌های اماکن مختلف خاموش شد.

پیرو اجرای این برنامه تمام واحدهای تابعه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز لامپ‌های خود را به مدت یک ساعت خاموش کردند.

حرکت نمادین «ساعت زمین» و خاموشی یک ساعت لامپ‌ها در اماکن مختلف فرصت خوبی برای دقت نظر در میزان مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف برق است.

مشترکان برق استان با خاموشی لامپ‌های اضافی و موکول کردن استفاده از لوازم برقی به ساعات غیر پیک بار می‌توانند در تداوم روشنایی و عدم خاموشی و قطعی‌ها مشارکت کنند.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  348تاریخ انتشار:  17 تیر 1396 - 8:37
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
 آمادگی شرکت برق همدان برای تأمین برق پایدار در انتخابات
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از آمادگی این شرکت در راستای تأمین برق پایدار در انتخابات 29 اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی‌رضا تیموری در جلسه ستاد تأمین برق انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی اظهار داشت: در این راستا تعمیرات اضطراری روی خطوط برق در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

وی با اشاره به تهیه لیست افراد مسئول در شیفت‌های اتفاقات عملیات و ارسال آن به امور دیسپاچینگ افزود: مدیران واحدهای اجرایی نیز وجود چراغ اضطراری در شعبات اخذ رأی و مولد اضطراری محل‌های تجمیع آرا و فرمانداری‌ها را پیگیری می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به تشکیل ستاد اجرایی تأمین برق انتخابات در این شرکت عنوان کرد: این ستاد تا پایان انتخابات به کار خود ادامه می‌دهد و در واحدهای اجرایی نیز ستاد عملیاتی با ریاست مدیر واحد تشکیل (کمیته مدیریت بحران واحد) و تا پایان انتخابات اقدامات لازم را پیگیری می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری انتخابات باشکوه ابراز داشت: انجام سریع رفع خاموشی‌های بی‌برنامه در صورت بروز، عدم انجام هر نوع فعالیت با برنامه بهره‌برداری و بهینه‌سازی در بازده زمانی برگزاری نشست‌های انتخاباتی و همچنین در روز انتخابات و شمارش آراء از جمله این برنامه‌ها است.

تیموری با تأکید بر عدم صدور مجوز قطع برق برای انجام فعالیت‌های توسعه و نوسازی گفت: حضور به موقع و فعال در کشیک‌های بعد از ظهر و شبانه(تا ساعت 12 شب) با توجه به زمان‌ مصاحبه‌ها، هماهنگی با ستاد راهبردی در معاونت هماهنگی توزیع و ستادهای اجرایی در شرکت‌های توزیع و برقراری اکیپ‌های ویژه اجرایی در مجاورت محل‌های حساس نیز انجام شده است.

وی یادآور شد: شناسایی محل‌های اخذ رأی و کنترل و بهینه‌سازی شبکه تغذیه کننده آنها وآماده‌سازی شبکه پشتیبان برای جایگزینی در شرایط وقوع خاموشی غیرمترقبه و آماده‌سازی تعدادی ژنراتور قابل حمل با قابلیت بهره‌برداری سریع در هر واحد اجرایی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: جمع‌بندی گزارش اقدامات و حوادث احتمالی پیش آمده در بازه زمانی مورد نظر به منظور استفاده از آن در شرایط مشابه در آینده و عدم استفاده از امکانات و دارایی‌های شرکت برای برگزاری جلسات و همایش‌های انتخاباتی توسط مدیران نیز از دیگر اقدامات است.

وی با تأکید بر ارسال گزارشات و اطلاع‌رسانی اقدامات انجام شده بخش برق و هماهنگی با فرمانداران افزود: اقدامات لازم قرارداد پیمانکاری خط گرم نیز انجام شده تا در صورت نیازهای فوریتی از خدمات پیمانکار خط گرم استفاده شود تا حداقل خاموشی بر روی خطوط صورت گیرد.

تیموری با اشاره به استقرار کشیک مدیریت از 9 اردیبهشت تا پایان انتخابات و هماهنگی لازم با کشیک توانیر خاطرنشان کرد: کتابچه‌های سناریو مانور خروج پست‌های 63 کیلوولت نیز به‌روز شده تا در صورت ایجاد مشکل در پست بر اساس سناریو تهیه شده اقدام لازم به عمل آید.

انتهای پیام/

 

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  354تاریخ انتشار:  17 تیر 1396 - 8:51
چاپ خبر
  
8 فروردین ماه صورت می‌گیرد؛
  اعزام 100 نفر از کارکنان بسیجی شرکت توزیع برق همدان به راهیان نور
فرمانده پایگاه مقاومت شهید فروغی شرکت توزیع برق استان همدان از اعزام 100 نفر از کارکنان شرکت و خانواده‌های آنان، به اردوی راهیان نور جنوب کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، واحد حمیدی با اشاره به اعزام کارکنان شرکت توزیع برق استان همدان به اردوهای راهیان نور اظهار داشت: پایگاه شهید فروغی امسال برای هفتمین سال متوالی اقدام به اعزام کاروان اختصاصی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور کرده است.

وی در خصوص زمان برگزاری اردو عنوان کرد: این اردو به مدت چهار روز از هشتم تا 11 فرور دین ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

فرمانده پایگاه مقاومت شهید فروغی شرکت توزیع برق استان همدان با بیان اینکه در این اردو 100 نفر به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند، افزود: از این تعداد 45 نفر آقا و 55 نفر خانم هستند و در مجموع 50 خانواده بسیجی و 15 خانواده غیربسیجی در قالب دو دستگاه اتوبوس و دو دستگاه سواری اعزام خواهند شد.

وی به توزیع بسته‌های فرهنگی در راستای کیفیت‌بخشی در برگزاری اردوهای راهیان نور اشاره کرد و بیان داشت: مداحی، روایتگری، برگزاری مسابقه عکاسی، کتابخوانی، پخش نماهنگ و فیلم های حماسی و روایت فتح از مناطق عملیاتی توسط راویان، از دیگر برنامه‌های این اردو است.

حمیدی افزود: طی سال‌های 91 تا 95 شرکت توزیع نیروی برق استان همدان بالغ بر 100 میلیون تومان کمک نقدی به ستاد راهیان نور استان پرداخت کرده است.

وی بیان داشت: طی این سال‌ها علاوه بر کمک یادشده، شرکت توزیع برق استان همدان مبلغ 80 میلیون تومان دیگر نیز به عنوان مساعدت در اعزام کاروان‌های اختصاصی راهیان نور شرکت برای اعزام به مناطق عملیاتی جنوب پرداخت کرده است.

فرمانده پایگاه مقاومت شهید فروغی ضمن تقدیر از مساعدت‌های مالی و معنوی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان در اعزام کاروان‌های راهیان نور یادآور شد: امیدواریم در طلیعه و آغاز سال جدید با اعزام این کاروان و بهره‌گیری معنوی از این سفر، آثار آن را در زندگی فردی، اداری و اجتماعی افراد شاهد باشیم.

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  356تاریخ انتشار:  17 تیر 1396 - 8:59
چاپ خبر
  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
 آغاز اجرای طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف برق در همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به نزدیک شدن پیک بار برق استان؛ از آغاز اجرای طرح‌های تشویقی مشترکین به مدت سه ماه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی‌رضا تیموری با اشاره به آغاز طرح‌های تشویقی شرکت برق با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان اظهار داشت: پیک مصرف برق استان در تابستان سال گذشته به 651  مگاوات رسید.

وی افزود: با توجه به افزایش دمای هوا که  هر سال در سه ماهه خرداد، تیر و مرداد شاهد آن هستیم، اگر مصرف برق استان در این ماه‌ها کنترل نشود به لحاظ فنی و با توجه به میزان ظرفیت عملی تولید نیروگاه‌ها، تامین برق مطمئن و پایدار با دشواری‌هایی روبرو خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تأکید بر رعایت الگوی مصرف عنوان کرد: با نزدیک شدن فصل گرما و افزایش پیک بار نیاز است مشترکان مدیریت لازم را برای مصرف بهینه  به ویژه در ساعات اوج بار انجام دهند.

وی ضمن تقدیر از هم‌استانی‌ها ابراز داشت: در سال‌های گذشته توانستیم با هماهنگی و همکاری مردم فهیم استان،  تابستان را بدون خاموشی‌ پشت سر بگذاریم، امسال نیز از مشترکان برق درخواست داریم مصرف برق خود را مدیریت کنند.

تیموری با اشاره به اهمیت نقش مشترکین مختلف در مدیریت مصرف برق و کاهش پیک بار تصریح کرد: در این راستا و برای همکاری بیشتر مشترکان، این شرکت اقدام به اجرای طرح‌های تشویقی شامل پاداش و تخفیف ویژه مشترکین صنعتی، تجاری، کشاورزی و عمومی(ادارات) به مدت سه ماه از 15 خرداد تا 15 شهریور ماه کرده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 47 واحد صنعتی با شرکت همکاری داشته‌اند که حدود 150 میلیون تومان تخفیف به آنها تعلق گرفت، عنوان کرد: امسال نیز صنایع و کارخانجات با دیماند قراردادی 100 کیلووات و بالاتر می‌توانند در طرح‌های ویژه صنایع شامل تعمیرات و تعطیلات سالانه، جابجایی شیفت کاری، جابجایی تعطیلات هفتگی  و  ذخیره عملیاتی شرکت کنند.

*همکاری 2118 کشاورز در طرح‌های تشویقی سال 95

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ضمن قدردانی از همکاری خوب 2 هزار و 118 کشاورز در تابستان 95 یادآور شد: امسال نیز تمام مشترکین کشاورزی دارای چاه آب شامل انواع مصارف آبیاری (مزارع و باغ‌ها) و واحدهای تولید محصولات کشاورزی از قبیل باغداری‌ها، دامداری‌ها، مرغداری‌ها، کارخانه‌های تولید قارچ، واحدهای تولید گل و گیاه، مجتمع‌های پرورش اسب و تکثیر و پرورش آبزیان می‌توانند از طرح‌های تشویقی این شرکت بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: این مشترکان می‌توانند طی مدت مذکور  به مدت 31 روز متوالی از ساعت 8 شب تا 12 شب و یا در صورت تمایل از ساعت 11 صبح تا 3 عصرموتور چاه خود را خاموش کنند، که در این صورت برق مصرفی آنها در مدت همکاری شب رایگان بوده و در مدت همکاری روز متناسب با میزان کاهش انرژی به آنها پاداش تعلق می گیرد.

تیموری با اشاره به طرح ویژه صنایع دارای تعرفه کشاورزی تصریح کرد: این طرح شامل زنبورداری‌ها، شیلات، کارخانه‌های آرد روستایی، ذرت خشک‌کنی، سردخانه‌های عمومی، تصفیه‌خانه‌ها، ایستگاه‌های پمپاژ و شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب است.

وی اضافه کرد: این مشترکین نیز با کاهش دیماند مصرفی خود حداقل به میزان 10 درصد و حداقل به مدت 5 روز کاری متوالی در ساعات اوج بار روز یا شب، از پاداش‌های ویژه همکاری بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اظهار داشت: تمام مشترکین دیماندی اداری، تجاری و عمومی از قبیل ادارات، هتل‌ها، مجتمع های تجاری، مراکز آموزشی، جایگاه‌های سوخت، بیمارستان‌ها، مراکز تفریحی و ورزشی و ... که قدرت قراردادی آنها بیشتر از 30 کیلووات است؛ نیز مشمول طرح ویژه مشترکین دیماندی اداری و سایرمصارف می‌شوند و با کاهش دیماند مصرفی خود در ساعات اوج بار حداقل به میزان 10 درصد از بسته های تشویقی برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه مبلغ پاداش همکاری تمام طرح‌ها  در مرداد ماه بیشتر است، از تمام متقاضیان خواست برای شرکت در طرح‌ها قبل از شروع همکاری با مراجعه به مدیریت توزیع برق شهرستان مربوطه و امضای تفاهم نامه، همکاری خود را با هریک از طرح‌های یاد شده اعلام کرده و به تعهد خود عمل کنند تا از پاداش این طرح‌ها بهره‌مند شوند.

تیموری خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری امسال با عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» از سوی رهبری امیدواریم عموم هم استانی‌ها با صرفه‌جویی و استفاده بهینه از انرژی برق، این شرکت را برای توسعه زیر ساخت‌های صنعت برق و خدمت رسانی بهتر یاری کنند .

انتهای پیام/

 • جابجایی
 • خروج
کد مطلب:  361تاریخ انتشار:  17 تیر 1396 - 9:6
چاپ خبر
  
مدیر توزیع برق نهاوند خبر داد
  خدمات‌‌رسانی 17 اکیپ عملیاتی برق نهاوند در انتخابات
مدیر توزیع برق نهاوند از خدمات‌‌رسانی 17 اکیپ عملیاتی برق نهاوند در انتخابات خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، رضا شیردره  در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی برق انتخابات شهرستان از تشکیل کمیته‌های انتخابات خبر داد و اظهار داشت: کمیته‌های زیر مجموعه ستاد پشتیبانی برق انتخابات شامل کمیته اتفاقات وعملیات، کمیته هماهنگی و نظارت بر پیمانکاران، کمیته تدارکات و پشتیبانی، کمیته تعمیرات و کمیته روشنایی معابر حوزه های اخذ رأی هستند.

وی افزود: تمام کمیته‌ها باید از 11 اردیبهشت ماه کار خود را آغاز کرده و تمام خطوط برق منتهی به شعبه‌های اخذ رأی را مورد بررسی و معایب جزئی و احتمالی آن را رفع ‌کنند و نسبت به روشنایی شعبه های اخذ رأی اهتمام ورزند.

مدیر توزیع برق نهاوند عنوان کرد: مدیران ادارات اقماری نیز باید با همکاری بخشداران مربوطه موتورهای مولد برق برای پشتیبانی شعبه‌های اخذ رأی فراهم کنند.

وی با بیان اینکه وظیفه همه ما تأمین برق انتخابات است، اظهار داشت:  در عملیات تأمین برق انتخابات نهاوند در 179 شعبه اخذ رأی از 17 اکیپ عملیاتی که شامل 87 نفر نیرو به صورت مستقیم ،23 نفر بصورت آنکال و 22 دستگاه خودرو بهره می‌گیریم.

شیردره عنوان کرد: سه اکیپ در شهر نهاوند، سه اکیپ در شهر و بخش فیروزان، دو اکیپ در شهر و بخش گیان، یک اکیپ در شهر و بخش برزول ،هفت اکیپ در بخش مرکزی و یک اکیپ به صورت سیار در حوزه های اخذ رأی مستقر هستند.

وی با اعلام آمادگی 100 درصدی توزیع نیروی برق نهاوند جهت تامین برق انتخابات گفت: همکاران باید در ساعت مقرر و پیش از شروع رأی گیری در محل‌های مشخص شده حضور یابند.

انتهای پیام/

سایت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان/20 آبان 1393 ساعت 8:7
خدمات الکترونیکی/20 آبان 1393 ساعت 8:38
مناقصه و مزایده /20 آبان 1393 ساعت 8:59
خبرخوان توزیع برق/20 آبان 1393 ساعت 9:6
پیشخوان خدمت استانداری همدان/20 آبان 1393 ساعت 9:17
شرکت توانیر/20 آبان 1393 ساعت 9:12
  صفحه نخست  |  درباره ما  |  پیوندها  |  جستجو
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به شرکت توزیع برق استان همدان بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است
طراحی و تولید: « رایان راد »