مقاله
کد مطلب:  88تاریخ انتشار:  12 مهر 1394 - 9:52
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
 نقش ترانسفورماتورهای کم تلفات AC′ و CC′ در حفظ محیط زیست

عنوان مقاله:

نقش ترانسفورماتور های کم تلفات AC′ و CC′ در حفظ محیط زیست

چكيده :

اهمیت ترانسفورماتورها در صنعت برق و شبکه های صنعتی، برکسی پوشیده نیست. امروزه یکی از ملزومات اساسی در انتقال و توزیع الکتریکی در جهان ترانسفورماتورها، می باشند. ترانسفورماتورها در اندازه ها و توانهای مختلفی جهت تغییر سطح ولتاژ الکتریکی به منظور کاهش تلفات ولتاژ در فرآیند انتقال و توزیع انرژی الکتریکی به کار میروند.

به دليل ورود تعداد بسيار زياد ترانسفورماتورهاي توزيع در شبكه و درصد تلفات بالاي آنها نسبت به ظرفيت شان ، بررسي و كاهش تلفات آنها اهميت بسياري دارد به گونه اي كه در صورت اصلاح طراحي و ساخت اين ترانسفورماتور ها و كاهش تلفات آنها مي توان به صرفه جويي بالايي در مصرف انرژي الكتريكي دست يافت . امروزه امكان طراحي و ساخت ترانسفورماتور هاي توزيع با تلفات پايين فراهم شده است ولي عليرغم اينكه توانايي طراحي و ساخت اين ترانسفورماتورها در داخل كشور وجود دارد متاسفانه به دليل قيمت بالاتر اين ترانسفورماتورها در مقايسه با ترانسفورماتورهاي موجود تاكنون در كشور ما مورد توجه قرار نگرفته اند . در اين مقاله مقايسه اي بين ترانسفورماتور هاي معمولي با ترانسفورماتورهاي استاندارد جديد AC′ و CC′  صورت گرفته است سپس با توجه به اینکه بخشي از انرژي الكتريكي توليدي نيروگاهها در ترانسفورماتورها به هدر مي روند و ميزان اين تلفات تابعي است از تلفات بارداري و بي باري آنها در اين مقاله به بررسی نقش بکار گیری ترانسفورماتور با تلفات داخلی کم ( َCC وَAB  )در سلامت و حفظ محیط زیست پرداخته شده است.

دانلود:

teransformatorhaye-kam-talafat.pdf

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*