اخبار
کد مطلب:  2046تاریخ انتشار:  13 خرداد 1397 - 12:13تعداد بازدید:  485
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » اخبار شركت برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
  کاهش 6 درصدی تلفات برق استان همدان طی 4 سال اخیر
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: طی چهار سال اخیر مقدار تلفات انرژی برق استان به میزان 5.95 درصد کاهش یافته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای کاهش تلفات استان اظهار داشت: اقدامات انجام شده در این خصوص به دو  دو بخش فنی و غیر فنی تقسیم می‌شود.

وی افزود: اقدامات فنی آن دسته از اقدامات عملی است که در راستای اصلاح و بهبود شبکه در راستای کاهش تلفات انجام می‌گیرد که شامل سه بخش اقدامات صورت گرفته برای  اصلاح ساختار شبكه، كنترل و اصلاح لوازم اندازه‌گيري مشتركين و سایر اقدامات می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اصلاح ساختار شبكه تصریح کرد: كاهش شعاع تغذيه فيدرهاي 20 كيلوولت، حذف و كاهش شعاع تغذيه پست‌هاي توزيع (با استفاده از ترانسفورماتور هاي كم تلفات و كوچك)، جايگزيني كابل خودنگهدار با سیم شبكه هوايي و توسعه استفاده از كابل خودنگهدار از جمله این اقدامات است.

وی ادامه داد: همچنین استفاده از كابل زميني بجاي شبكه هوايي، اصلاح سطح مقطع شبكه‌های فشار ضعيف و فشار متوسط كنترل، و اصلاح ولتاژ انتهاي فيدر نیز از دیگر اقدامات اجرایی در بخش اصلاح ساختار شبکه است.

شهیدی عنوان کرد: در حوزه كنترل و اصلاح لوازم اندازه‌گيري مشتركين نیز واگذاري انشعابات به مشتركين به صورت ولتاژ اوليه، نصب كنتورهاي مشتركين روي پايه يا استفاده از تابلو تجميع (خارج از دسترس مشترک)، تعويض و جايگزيني كنتورهاي معيوب، تست و بازرسي کنتورها و نصب كنتور براي تمام مصرف‌كنندگان فاقد كنتور انجام شده است.

به گفته وی انتخاب و جايگزيني CT متناسب با مصرف مشترك، نصب كنتورهاي مرجع قابل قرائت از راه دور در خروجي پستهاي توزيع، نصب كنتورهاي AMI با اولويت مشتركين با تراكم بار بالا و ديماندي، تبديل يا جمع‌آوري برق‌هاي غيرمجاز، نصب کنتور مرجع در مجتمع‌های تجاری و مسکونی و نقاط آلوده به برق غیرمجاز از فعالیت‌های اجرایی برای کنترل و اصلاح لوازم اندازه‌گیری به‌شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: پیگیری جذب سرمایه‌گذار و نصب مولدهای تجديدپذير با ظرفيت كم در محل مصرف، كنترل و اصلاح توان راكتيو شبكه با نصب خازن و اصلاح اتصالات سست نیز از دیگر اقدامات در راستای کاهش تلفات بوده است.

وی با اشاره به اقدامات غیرفنی گفت: اقدامات غیرفنی شامل پیگیری‌های صورت گرفته در مورد برق‌های غیرمجاز، قرائت به موقع کنتورها و ساماندهی و کنترل وضعیت قرائت است که به طور مستقیم در تلفات شرکت موثر است.

شهیدی عنوان کرد: جلسه با مامورین قرائت در واحدهای اجرایی به طور مستمر، تشکیل کمیته‌های کاهش تلفات در واحدهای اجرایی و پیگیری کاهش تلفات، تعویض کنتورهای معیوب و تبدیل انشعابات غیرمجاز به مجاز از جمله اقدامات غیرفنی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یادآور شد: محاسبه و تحلیل انرژی تحویلی، فروخته شده و تلفات انرژی به صورت مستمر و ابلاغ و انعکاس نتایج به مسئولین و واحدهای ذیربط جهت اطلاع، کنترل مستمر روند پیشرفت فیزیکی طرح‌های کاهش تلفات و پیگیری تصویب طرح‌های کاهش تلفات از سوی دستگاه های بالادستی نیز از دیگر اقدامات بوده است.

وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده در سطح استان میزان تلفات انرژی را از 16.7 درصد در سال 91 به 10.49 درصد در سال 96 کاهش دهیم.

شهیدی خاطرنشان کرد: همچنین در طول مدت چهار سال اخیر مقدار تلفات به میزان 5.95 درصد کاهش یافته است که این مقدار معادل 211 هزار و 811 مگاوات ساعت صرفه‌جویی در انرژی است.

انتهای پیام/

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*